Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Jak zamontować siatkę na balkon dla kota? Czy zawsze jest potrzebna?

Siatka na balkon dla kota to bardzo dobry pomysł chroniący pupila przed wypadnięciem. Produkt dostępny jest w różnych kolorach (najczęściej biały, oliwkowy, przezroczysty, czarny), rozmiarach i wielkościach oczek. Siatka nie powinna się rozciągać ani kurczyć.

 

Koty lubią przebywać na balkonie. Niestety miejsce to wiąże się ze sporym ryzykiem kontuzji związanych ze skakaniem czy upadkiem z dużej wysokości. Tym przykrym sytuacjom można zapobiec, montując specjalną siatkę balkonową dla kotów. To niedrogie rozwiązanie – ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych.

 

Siatka na balkon dla kota może uchronić jego zdrowie i życie.

 

Czy siatka na balkon dla kota jest zawsze potrzebna?

Koty to zwierzęta spędzające zazwyczaj dużo czasu na świeżym powietrzu. Balkon często jest miejscem ich odpoczynku czy zabawy. Potrafią spędzać na nim wiele godzin, wylegując się i obserwując otoczenie. Mając na uwadze bezpieczeństwo pupila, ich właściciele wyposażają się w siatkę ochronną na balkon. Akcesorium to jest niezwykle przydatne. Zapobiega przypadkowemu wypadnięciu zwierzęcia czy zamierzonej pogoni. Produkt stanowi jednocześnie ochronę przed niesionymi przez wiatr zanieczyszczeniami, np. trawami czy niepożądanymi gośćmi na balkonie, np. ptakami. Siatka zabezpieczająca na balkon z powodzeniem może być umieszczona także na oknach, użyta na tarasach, a ponadto może chronić inne zwierzęta (psy, króliki).

 

Przeczytaj także: Złamany ogon u kota - objawy, przyczyny, leczenie 

Przebywanie na balkonie wraz z kotem jest bardzo przyjemnym zajęciem. Zróbmy jednak wszystko, aby było to też bezpieczne.

 

Siatka balkonowa dla kota – opis produktu

Siatka na balkon dla kota dostępna jest w różnych rozmiarach, przy czym z powodzeniem można ją skrócić do własnych potrzeb. Po rozcięciu nie rozplątuje się i nie ma potrzeby poddawania jej żadnym dodatkowym zabiegom, takim jak przypalanie zapalniczką. W przypadku mało ruchliwych kotów wystarczy zastosować siatkę polietylenową. Dla aktywnych wskazane są modele wzmocnione drutem. W sprzedaży można dostać też transparentne i metalowe siatki do zabezpieczenia balkonu. Pierwsza z nich ma słabą strukturę, a druga w razie zagrożenia może znacznie utrudnić ewakuację z budynku.

 

Siatka powinna być odporna na przegryzienia, drapanie, promieniowanie UV i złe warunki atmosferyczne. Dobrze, gdy jest ponadto nierozciągliwa, niepękająca, niebrudząca, o nierozwiązywalnym i samozaciskającym się splocie. Kupujący powinni zwrócić szczególną uwagę na wielkość oczek. W ofercie znajdują się najczęściej oczka 50 x 50 mm, 28 x 28 mm, 19 x 19 mm. Wybór zależy od temperamentu zwierzęcia i jego rozmiaru. Dla tych bardzo aktywnych poleca się dodatkowo siatki z mniejszymi oczkami.

 

Przeczytaj także: Jak poprawnie zabezpieczyć balkon i okna dla kota?

Siatka na balkon powinna być wytrzymała i mocna. Co pewien czas należy sprawdzać jej stan.

 

Sposób montażu siatki balkonowej dla kota

Dokonując zakupu siatki balkonowej dla kota, należy zwrócić uwagę, czy dołączone zostały wszystkie niezbędne elementy mocujące i instrukcja montażu (niekiedy ma ona formę filmiku na płycie CD). Zakładanie siatek zabezpieczających dla kota bywa dla niektórych skomplikowane, dlatego wiele firm oferuje pomoc wykwalifikowanych monterów posiadających doświadczenie i dysponujących specjalistycznym sprzętem.

 

Bez względu na to, kto będzie zakładał siatkę, przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie oczyścić osłaniane miejsce. Podczas montowania siatki ochronnej na balkon dla kota należy mieć na uwadze, by nie była mocno napięta i starannie przytwierdzona do wszystkich powierzchni, aby nie pozostały żadne szczeliny.

 

Sprawdź ofertę siatek na balkon

 

Najczęściej przytwierdza się ją przy użyciu opasek zaciskowych, którymi przeplata się siatkę dla kota i zaciska do elementów balkonu. Możliwe jest też zastosowanie uniwersalnych zaczepów. Odległości między nimi powinny być nie mniejsze niż 15–20 cm, czyli 5–6 sztuk na 1 mb siatki. Istnieje kilka sposobów ich montażu, m.in. przy użyciu:

  • gwoździ – do zaczepu wbija się gwóźdź, który przybija się młotkiem do ściany;
  • kleju montażowego – zaczep smaruje się klejem i dociska przez chwilę do ściany w celu równomiernego rozprowadzenia się kleju;
  • wkrętów – zaczep montuje się wkrętem do ściany;
  • taśmy montażowej – do zaczepu przykleja się taśmę dwustronną i łączy z wybraną płaszczyzną.

 

W przypadku użycia kleju montażowego konieczne jest odczekanie podanego przez producenta czasu, zanim przystąpi się do zakładania siatki. W przypadku pozostałych sposobów można do tego przystąpić od razu.

 

Siatkę można przymocować również sposobem nieinwazyjnym, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku wynajmowanych mieszkań. Na niektórych osiedlach do montażu siatki dla kota konieczna jest zgoda wspólnoty mieszkaniowej.

 

Może Cię zainteresować: Jak stworzyć bezpieczny dom dla kota?

 

 

Olga Dąbska

Milena Kostrubiec

 

 Zdjęcia: Pixabay.com

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość