Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Jak być rewelacyjnym opiekunem psa? Najnowsza książka z poradami m.in. Michała Dąbrowskiego

PROPS, czyli Poradnik Rewelacyjnego Opiekuna Psa czeka na Wasze pobrania! Ściągnij i pomóż zwierzętom w potrzebie!

 

 

Wywiad z jednym z autorów, Michałem Dąbrowskim

Akcja marki Brit, łącząca w sobie aspekt charytatywny i edukacyjny, w dalszym ciągu przybiera na sile! Poradnik jest dostępny do pobrania na stronie: https://www.props-brit.pl/, w cenie zaczynającej się od 10zł. Ustanowienie każdej, wyższej wpłaty będzie niezwykle istotne, gdyż cały dochód z przeprowadzonej sprzedaży będzie przeznaczony na rzecz podopiecznych poszczególnych stowarzyszeń, schronisk i fundacji.W poradniku można znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań związanych z żywieniem, pielęgnacją, a nawet adopcją, czy zakupem szczenięcia z hodowli. Stanowi on nieocenione źródło wszelkich niezbędnych informacji stanowiących doskonały punkt wyjścia do podjęcia decyzji związanej z pojawieniem się psa jako nowego domownika. Do krótkiej rozmowy, zaprosiliśmy cenionego trenera i behawiorystę, Michała Dąbrowskiego, autora jednej z jego części.

 

 

Stworzyłeś naprawdę szerokie opracowanie rozdziału związanego z najważniejszymi poradami związanymi z wychowaniem. Czy ciężko było Ci wybrać najważniejsze informacje?

Bynajmniej! Od wielu lat prowadzę konsultacje behawioralne dla opiekunów, zajmując się psami w różnym wieku, z rozmaitymi problemami. Najważniejsze tematy mam w głowie cały czas, bo podczas pracy z psiarzami widzę, z jakimi kłopotami mierzą się na co dzień. Poradnik stanowi zatem esencję informacji, które przekazuję swoim podopiecznym na zajęciach, aby uczyć ich, jak unikać błędów. Przed rokiem opublikowałem książkę „Trener Twojego psa", która w sposób kompleksowy pomaga w wychowaniu zwierzęcia tysiącom właścicieli w Polsce.

 Razem z Tobą mieszkają dwa psy, możesz opowiedzieć o nich coś więcej? Czy są do siebie podobne pod względem charakteru?

Nero, border collie, jest moim wiernym towarzyszem już od 12lat. Koda, owczarek australijski, dołączył do nas wiosną 2021 roku. W chwili wydania PROPSa nie ma nawet jeszcze roku. Obaj są obecnie zupełnie różni, przede wszystkim ze względu na wiek. Kodę rozpiera nastoletnia energia, a Nero jest już seniorem i na co dzień dbamy o jego największy komfort.
Koda wiele uczy się od Nero, ale są też chwile, kiedy za bardzo stara się mu wejść na głowę. Wtedy razem z moją narzeczoną, Mileną, musimy młodego dyscyplinować, aby zapewnić Nero własną przestrzeń i wygodę. To niezwykle istotne do zapewnienia, gdy mamy więcej niż jednego zwierzaka!

 Czy przytrafiła Ci się jakaś szczególnie ciekawa przygoda z Kodą lub Nero, związana z ich wychowywaniem?

Mogę z całą pewnością powiedzieć, że Nero wiedzie jedno z najciekawszych psich żyć! Koda zresztą też powoli nabiera nowych doświadczeń! Nero jest pierwszym psem w Polsce, który przez 4 lata „studiował” w Akademii Teatralnej w Warszawie. Miał swoje posłanie w gabinecie dziekanów i chodził ze mną na wykłady teoretyczne. Musiałem mieć psa przy sobie cały dzień, aby móc oddawać się studiom na tej uczelni. Nie dałbym rady samemu się nim opiekować, gdyby zostawał w domu. Druga historia jest za to zupełnie świeża, dotyczy podróży camperem po Europie, którą odbyliśmy z Mileną, Nero i Kodą. Podczas miesięcznej wyprawy byliśmy z psami na gorących plażach nad Adriatykiem, a po zaledwie kilku dniach chodziliśmy po lodowcu w najwyższych Alpach! W ciągu miesiąca Nero i Koda spacerowali po 12 różnych krajach Europy - to dopiero fascynująca historia!

 


Koda i Nero mają z Wami naprawdę królewskie życie! Masz w takim razie jakąś pierwszą radę idealną na świeżego opiekuna, który też chce być jak najlepszym przewodnikiem?
Z pewnością brzmiałaby właśnie tak: „Zdobądź najlepszą wiedzę o wychowaniu swojego zwierzaka. Zrozum jego potrzeby i zacznij je zapewniać. Pamiętaj, że podjąłeś decyzję o opiece nad cudownym żywym stworzeniem, a to odpowiedzialność na lata! Nie zawiedź!”.

 Więcej porad na temat budowania więzi z psem, a także innych tematów, można znaleźć w Poradniku. PROPS gwarantuje ponad 50 stron cennych informacji. Nie czekaj i kliknij!
Zajrzyj na www.props-brit.pl i pobierz poradnik!


Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość