Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Big Floppa - kim jest ten nietypowy karakal z memów?

Big Floppa to karakal. Te zwierzęta to majestatyczne, dzikie koty, znane ze swoich charakterystycznych, długich uszu zakończonych pędzelkami. Są symbolem zręczności i tajemniczości w świecie natury, żyjąc w różnorodnych środowiskach, od afrykańskich sawann po azjatyckie stepy. Ich elegancka sylwetka i wyjątkowe umiejętności łowieckie od dawna budziły podziw i zainteresowanie.

W sercu cyfrowego świata, karakal o imieniu Gregory, znany szerzej jako Big Floppa, stał się nieoczekiwanie ikoną internetu. Big Floppa przyciągnął uwagę nie tylko ze względu na swoje dzikie korzenie, ale przede wszystkim przez swój nieodparty urok. Wizerunek Gregory’ego, z jego wyrazistymi uszami i spokojnym spojrzeniem, zdobył serca użytkowników internetu.

 

Big Floppa.

 

Kim jest big floppa?

Big Floppa, znany również jako po prostu Floppa, to postać, która zyskała popularność w internecie jako bohater licznych ironicznych memów. Centrum tego fenomenu jest karakal o imieniu Gregory, którego zdjęcie po raz pierwszy pojawiło się na Instagramie w grudniu 2019 roku, dzięki użytkownikowi o nazwie prozhony. Ten obraz, przedstawiający spokojnie leżącego karakala obok innego kota, szybko zyskał popularność, gromadząc ponad 16 600 wyświetleń w ciągu pierwszych sześciu miesięcy, głównie dzięki rosnącej fali memów z jego udziałem.

Początkowo, na różnych kontach Instagrama publikujących ironiczne memy, Gregory był nazywany „sahnr” i „big sahnr”, ale wkrótce po tym, w styczniu 2020 roku, pojawiła się nazwa, która przylgnęła do karakala na stałe - „Floppa” lub „Big Floppa”. Nazwa ta została ukuta przez użytkownika young.taxi i szybko przyjęła się w internetowej społeczności, stając się oficjalnym pseudonimem dla serii memów z karakalem.

 

Przeczytaj więcej o karakalach

Sklep zoologiczny Fera.pl

 

Kluczowym momentem, który przyczynił się do jeszcze większej popularności Big Floppy, był post opublikowany 14 lutego 2020 roku przez tfosing (znanego wcześniej jako esoteric.irony), przedstawiający demotywacyjny plakat zatytułowany „FLOP Exclusive”. Ten mem zapoczątkował prawdziwą lawinę twórczości, która rozprzestrzeniła się na inne konta i platformy, czyniąc Big Floppę prawdziwą internetową sensacją.

Od maja 2020 roku, mem Big Floppa zaczął zdobywać coraz większą popularność w internecie, rozprzestrzeniając się na platformach takich jak YouTube, Reddit, Instagram i iFunny. Dynamika wzrostu zainteresowania tym fenomenem była imponująca – powstał nawet dedykowany subreddit r/bigfloppa, który stał się miejscem zgromadzenia dla fanów Floppy, dzielących się tematycznymi memami i fanartami.

W kolejnych latach, 2020 i 2021, Big Floppa nie tylko utrzymał swoją znaczną popularność w świecie memów, ale również stanął w szranki z innym memem o kotach, który zyskał popularność w 2020 roku – Bingus.

Obecnie dalej pojawiają się memy z Big Floppą, można kupić koszulki z jego wizerunkiem czy pluszaki floppy.

 

Floppa.

 

Ile kosztuje floppa?

Karakale to dzikie koty, jednak można je hodować w domu. Jeśli zdecydujemy się na adopcję tego kota, trzeba przygotować mu wiele przestrzeni. Karakal jest drogim zwierzęciem, nie tylko jeśli chodzi o samo kupno, ale i utrzymanie. Floppa kosztuje ok. 20 tys. zł. Do tego należy odpowiednio wyposażyć dom, co również wiąże się z dużymi kosztami. Należy pamiętać, że karakal to dzikie zwierzę, a więc potrzebuje więcej stymulacji niż kot domowy i może powodować o wiele większe zniszczenia w domu. Jednak jeśli zapragniemy mieć swojego Big Floppa w mieszkaniu można zawsze można zakupić gadżety i akcesoria z tą gwiazdą internetu! Koszulki, czapki, czy miękkie poduszki i pluszaki - to wszystko jest na wyciągnięcie ręki i to już od 10 zł wzwyż.

 

Aleksandra Drzewińska

Zdjęcia: Canva.com

 

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość