Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Filtrowanie
.

Karma dla kastratów

Zaprowadziłeś swojego kota lub kotkę na zabieg kastracji i teraz zastanawiasz się jakie teraz powinieneś wprowadzić karmienie? Świetnie, pierwszy krok do zdrowszego i dłuższego życia swojego mruczka już uczyniłeś, teraz trzeba wybrać odpowiednią karmę. Spory wybór karm dla kastratów pozwala na najlepsze dopasowanie żywienia do danego kota. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę wiek kota, aktywność, jego preferencje względem pokarmu i smaku. Każdy kot lubi co innego, jednak należy pamiętać, że przede wszystkim kota trzeba karmić tak jak tego potrzebuje. Zdrowie i kondycja kota leżą w Twoich rękach. Zapoznaj się z wyborem karm dla kastratów. W ofercie znajdują się karmy mokre oraz karmy suche dla kotów.

Jak karmić kota po zabiegu kastracji lub sterylizacji?

Zabieg kastracji i sterylizacji wiąże się ze zmianami hormonalnymi. To normalne i działa korzystnie w dłuższej perspektywie czasu. Koty nie stają się nagle leniwe czy grube. Pozostają takie same, ale z wiekiem naturalnie uspokajają się tracą chęć do ciągle tych samych zabaw. Odpowiednie żywienie i zachowanie aktywności nie doprowadzi do tycia, kot nadal będzie smukły i zwinny.

Obecnie zabiegi kastracji można, a nawet zaleca się wykonywać w coraz młodszym wieku. Dlatego też karmę dla swojego kota najlepiej dobrać również do jego wieku. Karma dla kociąt sterylizowanych ma inny skład analityczny niż karma dla dorosłych kotów sterylizowanych.

Na co zwrócić uwagę wybierając karmę dla kotów kastrowanych?

Karmy dla kotów kastrowanych powinny zawierać dużą zawartość tauryny, która wzmocni cały organizm kota i poprawi jego funkcjonowanie. Bez tauryny pogarsza się samopoczucie kota. Zbilansowany posiłek dla kastratów musi opierać się na mięsie, najlepiej, aby posiadał jak najmniej zbóż, które przyczyniają się do otyłości i skoków cukru we krwi. Karmy dla kotów kastrowanych zawierają substancje wzmacniające stawy, niwelujące działanie wolnych rodników, czyli opóźniające starzenie się.

Po kastracji należy uważać na choroby dróg moczowych, dlatego też karmy dla kotów sterylizowanych mają obniżony poziom minerałów, głównie sodu, fosforu, wapnia i magnezu. Większość z nich posiada również obniżony poziom kaloryczności i białka.

Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych wspomaga utrzymanie pięknej sierści i zmniejszenie jej wypadania po zabiegu.

Wybierając karmę dla swojego kota, weź też pod uwagę jak dużo ma on zapewnionej aktywności. Kot, który już doszedł do siebie po zabiegu i jest wypuszczany, musi dostawać pokarm o wysokiej energetyczności, gdyż na dworze spala on dużo kalorii. Niedostateczne odżywienie takiego kota może doprowadzić do jego osłabienia, co na zewnątrz jest prostą drogą do tragedii.

Pamiętaj, aby zawsze uważnie obserwować swojego kota. Każdy reaguje inaczej na karmę. Koty po kastracji nadal powinny zachowywać się jak wcześniej, być smukłe i silne. Dostosuj ilość pokarmu do potrzeb swojego mruczka, aby zapewnić mu optimum składników odżywczych. Po zauważeniu niepokojących zmian – tycia lub nagłego chudnięcia - skonsultuj się z lekarzem weterynarii, a po wykonaniu badań, zastanów się nad jakością podawanej karmy dla kastratów.

1 2 3
JOSERA Naturelle dla kotów po sterylizacji 2 kg
52.30  (26.15 zł / kg)
59.90 
1 2 3