Darmowa dostawa
Facebook
Facebook wiecej
40 DNI NA REZYGNACJĘ
Tylko u nas!
SZYBKA WYSYŁKA!
Nawet w 24 godziny!
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 95zł!

FRONTLINE COMBO Spot-On dla kotów i fretek 3 pipetki

Producent: 

FRONTLINE

33148
49.89 
Twisto Kup ten produkt i zapłać w ciągu 21 dni!
Kupując ten produkt otrzymasz: 12 pkt
Zdjęcia naszych klientów: Dodaj pierwsze zdjęcie

SZEROKA OCHRONA dla kotów powyżej 8 tygodnia życia.

Frontline Combo zabezpiecza zwierzęta i otoczenie eliminując wszoły, kleszcze i pchły, również we wczesnych stadiach rozwoju (jaja, larwy i poczwarki).

Gwarantuje długotrwałą ochronę przed inwazją pcheł i kleszczy. Substancją czynną jest fipronil - insektycyd i akarycyd, który cechuje się wysoką zabójczością dla pcheł i kleszczy, a niską toksycznością dla kotów oraz ludzi. Preparat w pipecie jest połączeniem dwóch substancji czynnych, które działając wspólnie eliminują wszystkie stadia rozwojowe pchły na każdym etapie jej cyklu rozwojowego. Frontline Combo Spot-On nie tylko skutecznie usuwa osobniki dorosłe, ale również zapobiega rozwojowi ich następnych pokoleń. Zabezpiecza to zwierzę przed kolejnymi zakażeniami.

FRONTLINE COMBO ® Spot On ma postać płynu, który gwarantuje Twojemu zwierzęciu ochronę przeciwko pchłom, kleszczom i wszołom. Dostępny jest w pipetach których zawartość stanowi pojedynczą dawkę indywidualną.

FRONTLINE COMBO ® Spot On jest produktem wygodnym w użyciu i odznaczającym się wysoką skutecznością. Wystarczy jeśli podasz go 1 raz na miesiąc, aby zapewnić Twojemu zwierzęciu ochronę prze inwazją pcheł, kleszczy i wszołów.

Dotarcie preparatu do wszystkich partii ciała trwa od 24 do 48 godzin. Nie należy kąpać zwierzęcia 48 godzin przed aplikowaniem preparatu a także do 48 godzin po aplikacji. Póżniej kąpiele są możliwe, gdyż woda nie osłabia działania preparatu.

 

Po zastosowaniu leku należy uważnie obserwować zwierzę. Jak w przypadku każdego typu preparatu mogą pojawić się skutki uboczne. Po zauważeniu jakichkolwiek niepokojących zachować czy sygnałów, należy niezwłocznie zasięgnąć rady lub udać się do lekarza weterynarii.

 


NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO


Frontline Combo Spot-on dla kotów oraz fretek.

 

 

POSTAĆ FARMACEUTYCZNA


Roztwór do nakrapiania.

 

 

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY PRODUKTU LECZNICZEGO


Pipetka 0,5 ml zawiera Fipronil 50,00 mg, (S)–metopren 60,00 mg.

 


WSKAZANIA


Preparat jest przeznaczony dla kotów: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami i/lub wszołami. Leczenie inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się przez 4 tygodnie u kotów. Preparat zapobiega rozmnażaniu się pcheł przez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły. Działanie to utrzymuje się przez okres 6 tygodni u kotów. Leczenie inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się do 2 tygodni u kotów. Leczenie inwazji wszołów (Felicola subrostratus, Trichodectes canis). Preparat może być wykorzystywany w ramach usuwania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
Preparat jest przeznaczony dla fretek: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami. Eliminacja pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się przez 4 tygodnie. Preparat zapobiega rozmnażaniu się pcheł przez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły. Eliminacja kleszczy (Ixodes ricinus). Jak wykazały dane doświadczalne działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się przez 4 tygodnie po podaniu.

 

PRZECIWWSKAZANIA


Z uwagi na brak odpowiednich danych, nie należy stosować preparatu u kociąt w wieku poniżej 8 tygodni i/lub u kociąt o masie ciała poniżej 1 kg. Nie należy stosować preparatu u fretek w wieku poniżej 6 miesięcy. Nie stosować u zwierząt chorych (np. choroby układowe, stany gorączkowe) lub w okresie rekonwalescencji. Nie stosować u królików, u których preparat może wywoływać działania niepożądane a nawet prowadzić do padnięć. Ze względu na brak właściwych badań nie zaleca się stosowania produktów u gatunków innych niż docelowe.

 

DATA AKTUALIZACJI SKRÓCONEJ INFORMACJI O LEKU
Styczeń 2015

 

NAZWA I ADRES PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO
MERIAL, 29 avenue Tony Garnier, 69007 LYON, FRANCJA

 

ADRES PRZEDSTAWICIELA PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO
Boehringer Ingelheim Sp. z o.o., ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa, tel. 22 699 06 99, fax 22 699 06 98

 

PRODUKT LECZNICZY WYDAWANY BEZ PRZEPISU LEKARZA – OTC

 

DATA AKTUALIZACJI SKRÓCONEJ INFORMACJI O LEKU
Styczeń 2015

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

 

Opakowanie: 3 x 0,5 ml

Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Nie znaleziono żadnych zestawów

Parametry

Pojemność (ml):
0.5
Rodzaj:
Płyn
Substancja czynna:
Fipronil, (S)Metopren
Producent:
FRONTLINE

Przeznaczenie

Zastosowanie:
Pchły, kleszcze

Nie znaleziono żadnych opinii

Napisz opinię

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.