Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
CHROŃ ZWIERZAKA

FREXIN Obroża insektobójcza dla szczeniąt 35 cm

Marka: 

FREXIN

65274
72.46 
wysyłamy w maksymalnie 48 godzin
Kupując ten produkt otrzymasz: 18 pkt
Zdjęcia naszych klientów: Dodaj pierwsze zdjęcie

Obroża insektobójcza przeciw pchłom i kleszczom przeznaczona dla szczeniąt.

Sposób działania obroży:

Cypermetryna, deltametryna oraz geraniol są w sposób powolny i ciągły uwalnianie z macierzy polimerowej obroży na sierść i skórę zwierzęcia. Odpowiednio dobrana proporcja substancji czynnych (4% deltametryna, 20% cypermetryna, 0,5% geraniol) oraz promotory uwalniania z matrycy polimerowej prowadzą wprost do zapewnienia możliwie najbezpieczniejszego, a jednocześnie w pełni skutecznego ich stężenia w sierści psa. Zapewniają one pełne działanie biologiczne przez cały okres deklarowanej skuteczności produktu. Szybkość uwalniania substancji aktywnych w czasie życia obroży jest stała i niezmienna od momentu umieszczenia produktu na szyi psa.

Substancje czynne ulegają rozprzestrzenianiu z miejsca bezpośredniego kontaktu produktu ze skórą na całą powierzchnię ciała zwierzęcia. Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą i odstraszającą. Mechanizm działania polega na wprowadzeniu do ciała zwierzęcia niewielkich ilości substancji odstraszających, które dyfundując przez pory skóry utrzymują odpowiednio wysoką prężność par, skutkującą wytworzeniem niekorzystnych warunków do zasiedlenia przez organizmy niepożądane. Zgodnie z krzywą rozkładu Gaussa ilość ta jest wystarczająca dla >90% dzikich populacji obecnych w otoczeniu człowieka, tj. skwerów, trawników, parków i lasów. Zwiększenie ilości uwalnianych substancji w celu zwiększenia nasilenia oddziaływania mogłaby odbić się niekorzystnie na dobrostanie ochranianych zwierząt. W przedstawionym produkcie zastosowano hybrydowy układ substancji odpowiedzialnych za odstraszanie oraz eliminację pasożytów. Mieszanina synergistyczna silnie działającej cypermetryny oraz deltametryny, które trujące są dla owadów, a mało szkodliwe dla ludzi i innych organizmów wyższych, przy zastosowaniu odpowiedniego medium kontrolującego równomierne i spowolnione uwalnianie prowadzą do zmniejszania ilości stawonogów zasiedlających głównie okolice podbrzuszne, pachwiny oraz okolice nasady ogona. Kompozycja pyretroidowa na owady działają w sposób kontaktowy i żołądkowy. Ze strony biologicznej prowadzi do zamykania przetchlinek i tym samym uniemożliwia migrację wody i powietrza z ciała wszy i kleszczy.

Zwalczane owady podzielić można najogólniej na dwie grupy różniące się behawioryzmem żywieniowym. Pierwsza, to osobniki które nie podejmują prób pobierania pokarmu w środowisku bogatym w substancje repelentne (pyretroidy w większości takimi substancjami są) i te osobniki odnajdujemy na powierzchni psów niewkłute, wysuszone, martwe. Drugą, znacznie trudniejszą do zwalczenia jest grupa szkodników, które w wyniku zmian ewolucyjnych wytworzyły odporność na substancje repelentne jak pyretroidy, a także geraniol i wysoka prężność par tego terpenoidu nie prowadzi do zaniechania żeru. Stawonogi te odnajdujemy na powierzchni ciała zwierzęcia wkłute, często wypełnione pozyskaną krwią, jednak są one martwe. Mechanizm uśmiercania w tym wypadku jest w 100% żołądkowy. Krew wypita zawiera substancje aktywne pochodzące z obroży, przy czym ich poziom jest wystarczająco wysoki dla uśmiercenia wszy i kleszczy, a jednocześnie nieistotny z punktu widzenia fizjologii psa.

Odmiennym składem oraz innym mechanizmem działania charakteryzują się obroże przeznaczone dla kotów. Specyficzna budowa włosia kociego oraz inna grubość skóry kota wymusza zastosowanie specjalnie zaprojektowanych dla nich kompozycji składników aktywnych (3% cypermetryna, 0,5% geraniol). Nie jest możliwe stosowanie obróż przeznaczonych dla psów. Zastosowanie takie narazić może kota na silne odczyny alergiczne, utratę włosów oraz w konsekwencji nieodwracalne następstwa natury nie tylko dermalnej. Bardzo ważnym składnikiem, którego zastosowanie zostało opatentowane w Urzędzie Patentowym RP jest kompozycja substancji łagodzących odczyny skórne oraz projektowalnych modyfikatorów szybkość dyfuzji substancji aktywnych. Rozwiązanie to pozwala na długotrwałe uwalnianie substancji aktywnych jak ma to miejsce w przypadku obróż dla psów, jednakże nie ma tutaj możliwości wprowadzenia dawek mogących doprowadzić do alergii skórnych.


Skład i dobór odpowiednich substancji owadobójczych:

Wybór odpowiednich substancji aktywnych, ich stężenie, proporcje w jakiej znajdują się w obrożach, a także wybór modelu matrycy uwalniającej oparta jest długotrwałych testach skuteczności biologicznej. W najnowszej literaturze światowej znaleźć można wiele doniesień naukowych o kompozycjach, których poprzez odpowiedni dobór składników działają znacznie silniej niż wynikałoby to z prostego dodania właściwości poszczególnych składników – to synergizm. Nowatorskim, opatentowanym rozwiązaniem jest zastosowane w obrożach FreXin połączenia kompozycji synergistycznych oraz specjalnie dobranej do każdego rodzaju obroży matrycy polimerowej odpowiedzialnej za równomierne uwalnianie składników, których proporcje nie zmieniają się w czasie.


Różnice w porównaniu z innymi rozwiązaniami komercyjnymi:

Obroże FreXin produkowane są w technologii zespajania trans-polimerycznego. Każda obroża składa się z polimerowej osnowy, pełniącej funkcje podpory mechanicznej i dekoracyjnej, a także  wewnętrznej, opracowanej w laboratorium badawczym, opatentowanej matrycy uwalniającej, wysyconej odpowiednią ilością substancji aktywnej. Przewagą opisywanego rozwiązania jest możliwość zdeponowania 100% substancji aktywnych w miejscu niedostępnym dla opiekuna zwierzęcia. Całość depozytu znajduje się w wewnętrznej części obroży. Następstwem tego rozwiązania jest możliwość zmniejszenia całkowitej ilości środków biologicznie czynnych obecnych w obroży, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności i znacznie większym poziomie bezpieczeństwie dla osób oraz innych zwierząt w otoczeniu pupila.

Specjalna kompozycja nielotnych transmiterów substancji aktywnych pozwala na długotrwałe i powolne dostarczanie ich w ściśle określonych ilościach. Rozwiązania konkurencyjne w całości wykonane są z polimeru wysyconego substancjami aktywnymi. Substancje aktywne znajdują się w całej objętości obroży, także w miejscach nie mających kontaktu ze zwierzęciem. Zastosowanie twardego polimeru w znaczny sposób ogranicza migrację substancji do skóry zwierzęcia. Konsekwencją tego jest konieczność zastosowania znacznie wyższej zawartości środków biobójczych. Narażony w ten sposób staje się również mający kontakt z powierzchnią obroży opiekun, a znaczna część substancji aktywnych nie zostanie uwolniona i staje się ona obciążeniem dla środowiska w czasie recyklingu.

W opatentowanym rozwiązaniu FreXin szybkość uwalniania, a przez to siła działania obroży nie zmienia się w czasie od momentu rozpakowania do czasu określonego przez producenta na opakowaniu.

 

Długość obroży: 35 cm

Skuteczność działania: 150 dni

Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Parametry

Substancja czynna:
deltametryna, cypermetryna, geraniol
Wielkość pupila:
Uniwersalne
Marka:
FREXIN
Jakie są zasady wystawiania opinii dla produktów?

Tylko zarejestrowani klienci FERA.PL , którzy kupili ten produkt, mogą wystawić mu ocenę. Ocena, którą prezentują gwiazdki jest średnią wszystkich ocen. Po moderacji opinii opublikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne oceny.

Opinie

Nie znaleziono żadnych opinii

Napisz opinię

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.