Nr 1 2020
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
CHROŃ ZWIERZAKA

FRONTLINE COMBO Spot-On dla kotów i fretek 3 pipetki + CALITTI Wood Fibre Żwirek dla kota 10l

Producent: 

FRONTLINE

20002754
47.98 
Poprzednia cena: 63.40 
wysyłamy w 48 godziny

MOŻLIWY ODBIÓR OSOBISTY WE WROCŁAWIU

LUB ZLECENIE ODBIORU WYBRANEJ FIRMIE KURIERSKIEJ

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje, skontaktuj się z nami:

(22) 212 80 76 lub sklep@fera.pl

Paypo
Kupując ten produkt otrzymasz: 12 pkt
Zdjęcia naszych klientów: Dodaj pierwsze zdjęcie

SZEROKA OCHRONA dla kotów powyżej 8 tygodnia życia.

Frontline Combo zabezpiecza zwierzęta i otoczenie eliminując wszoły, kleszcze i pchły, również we wczesnych stadiach rozwoju (jaja, larwy i poczwarki).

Gwarantuje długotrwałą ochronę przed inwazją pcheł i kleszczy. Substancją czynną jest fipronil - insektycyd i akarycyd, który cechuje się wysoką zabójczością dla pcheł i kleszczy, a niską toksycznością dla kotów oraz ludzi. Preparat w pipecie jest połączeniem dwóch substancji czynnych, które działając wspólnie eliminują wszystkie stadia rozwojowe pchły na każdym etapie jej cyklu rozwojowego. Frontline Combo Spot-On nie tylko skutecznie usuwa osobniki dorosłe, ale również zapobiega rozwojowi ich następnych pokoleń. Zabezpiecza to zwierzę przed kolejnymi zakażeniami.

FRONTLINE COMBO ® Spot On ma postać płynu, który gwarantuje Twojemu zwierzęciu ochronę przeciwko pchłom, kleszczom i wszołom. Dostępny jest w pipetach których zawartość stanowi pojedynczą dawkę indywidualną.

FRONTLINE COMBO ® Spot On jest produktem wygodnym w użyciu i odznaczającym się wysoką skutecznością. Wystarczy jeśli podasz go 1 raz na miesiąc, aby zapewnić Twojemu zwierzęciu ochronę prze inwazją pcheł, kleszczy i wszołów.

Dotarcie preparatu do wszystkich partii ciała trwa od 24 do 48 godzin. Nie należy kąpać zwierzęcia 48 godzin przed aplikowaniem preparatu a także do 48 godzin po aplikacji. Póżniej kąpiele są możliwe, gdyż woda nie osłabia działania preparatu.

 

Po zastosowaniu leku należy uważnie obserwować zwierzę. Jak w przypadku każdego typu preparatu mogą pojawić się skutki uboczne. Po zauważeniu jakichkolwiek niepokojących zachować czy sygnałów, należy niezwłocznie zasięgnąć rady lub udać się do lekarza weterynarii.

 


NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO


Frontline Combo Spot-on dla kotów.

 

 

POSTAĆ FARMACEUTYCZNA


Roztwór do nakrapiania.

 

 

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY PRODUKTU LECZNICZEGO


Pipetka 0,5 ml zawiera Fipronil 50,00 mg, (S)–metopren 60,00 mg.

 


WSKAZANIA


Preparat jest przeznaczony dla kotów: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami i/lub wszołami. Leczenie inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się przez 4 tygodnie u kotów. Preparat zapobiega rozmnażaniu się pcheł przez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły. Działanie to utrzymuje się przez okres 6 tygodni u kotów. Leczenie inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się do 2 tygodni u kotów. Leczenie inwazji wszołów (Felicola subrostratus, Trichodectes canis). Preparat może być wykorzystywany w ramach usuwania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
Preparat jest przeznaczony dla fretek: Do zwalczania inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami. Eliminacja pcheł (Ctenocephalides spp.). Działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się przez 4 tygodnie. Preparat zapobiega rozmnażaniu się pcheł przez hamowanie rozwoju ich jaj (działanie jajobójcze) oraz larw i poczwarek (działanie larwobójcze) pochodzących z jaj złożonych przez dorosłe pchły. Eliminacja kleszczy (Ixodes ricinus). Jak wykazały dane doświadczalne działanie roztoczobójcze preparatu utrzymuje się przez 2 tygodnie po podaniu.

 

PRZECIWWSKAZANIA


Z uwagi na brak odpowiednich danych, nie należy stosować preparatu u kociąt w wieku poniżej 8 tygodni i/lub u kociąt o masie ciała poniżej 1 kg. Nie należy stosować preparatu u fretek w wieku poniżej 6 miesięcy. Nie stosować u zwierząt chorych (np. choroby układowe, stany gorączkowe) lub w okresie rekonwalescencji. Nie stosować u królików, u których preparat może wywoływać działania niepożądane a nawet prowadzić do padnięć. Ze względu na brak właściwych badań nie zaleca się stosowania produktów u gatunków innych niż docelowe.

 

DATA AKTUALIZACJI SKRÓCONEJ INFORMACJI O LEKU
Czerwiec 2020

 

NAZWA I ADRES PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO
Boehringer Ingelheim Animal Health France SCS, 29 avenue Tony Garnier, 69007 LYON, FRANCJA

 

ADRES PRZEDSTAWICIELA PODMIOTU ODPOWIEDZIALNEGO
Boehringer Ingelheim Sp. z o.o., ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa, tel. 22 699 06 99, fax 22 699 06 98

 

PRODUKT LECZNICZY WYDAWANY BEZ PRZEPISU LEKARZA – OTC

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

 

Opakowanie: 3 x 0,5 ml

 

 

 

CALITTI Wood Fibre Żwirek dla kota 10l

Żwirek dla kotów, gryzoni i ptaków.

Wyprodukowany w 100% z naturalnych i oczyszczonych włókien roślinnych. Żwirek zbryla się w łatwe do usunięcia bryłki oraz eliminuje nieprzyjemne zapachy. Jest w pełni naturalny i bezpieczny dla zwierząt. Ulega całkowitej biodegradacji. Ziarenka są drobne i delikatne dla łap zwierząt.

Najważniejsze cechy:

  • naturalny
  • szybkie zbrylanie
  • delikatny dla łap
  • pochłania nieprzyjemne zapachy
  • w małych ilościach można go spuszczać w toalecie
Pytania i Odpowiedzi (FAQ)

Nie znaleziono żadnych zestawów

Parametry

Pojemność (ml):
0.5
Rodzaj:
Krople
Substancja czynna:
Fipronil, (S)Metopren
Wielkość pupila:
Uniwersalne
Producent:
FRONTLINE

Przeznaczenie

Zastosowanie:
Pchły, kleszcze

Opinie

Nie znaleziono żadnych opinii

Napisz opinię

Dziękujemy, że chcesz dodać zdjęcie dla produktu

Kupiłeś ten produkt i wiesz jak sprawdza się w codziennym użyciu? Pomóż dokonać właściwego wyboru innym kupującym i dodaj swoje zdjęcie.