logo Pobierz aplikację
i korzystaj z rabatów

Pobierz apkę
Nr 1 2021
według Ceneo
WYSYŁKA GRATIS!
Zamówienia od 99zł!
Najnowsze artykuły na blogu:

Czy konsultacja behawiorysty online się sprawdza?

Właściciele psów stają się coraz bardziej świadomymi opiekunami swoich czworonogów. Coraz większą uwagę przykładają temu, aby ich pies był jak najlepiej zadbany, miał zaspokojone potrzeby gatunkowe, coraz świadomiej dbają o jego zdrowie czy odpowiednią dietę. Ponadto coraz więcej osób decyduje się po sięgnięcie rad specjalistów w dziedzinie psiego behawioru.

 

Rola psiego behawiorysty

Behawiorysta psów to osoba, która specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów związanych z zachowaniem psa. Pomaga właścicielom zrozumieć ich psy, znaleźć i zrozumieć podłoże występujących problemów, a także proponuje rozwiązania dobrane do konkretnego psa, a także do opiekuna. Praca behawiorysty to przede wszystkim współpraca z właścicielem czworonoga. Behawiorysta psów pomaga w rozwiązywaniu takich problemów jak na przykład lęk przed różnymi bodźcami czy sytuacjami, lęk separacyjny, traumy, zachowania agresywne w stosunku do innych psów, do ludzi, w przypadku psiej depresji czy zmian w zachowaniu spowodowanymi zmianą sytuacji życiowej.

 

Przeczytaj więcej o pracy behawiorysty zwierząt

 

Wybór behawiorysty

Wybór psiego behawiorysty nie należy do najłatwiejszych. W Polsce coraz więcej osób specjalizuje się w tej dziedzinie. Skąd zatem wiedzieć, który specjalista będzie odpowiedni dla nas i dla naszego psa? Przede wszystkim warto sprawdzić referencje danej osoby, korzystając np. z social mediów. Ponadto można zapytać danego specjalistę o ukończone kursy czy szkolenia, a także zapytać jeszcze przed konsultacją, jakimi metodami pracuje.

 

Czy konsultacja behawiorysty online się sprawdza?

 

Behawiorysta online

A co jeśli nie mamy w okolicach odpowiednich specjalistów? W takiej sytuacji możemy skorzystać z usług behawiorysty online. Behawiorysta psów online może pomóc opiekunom psów uporać się z problemowymi zachowaniami nawet na odległość. Behawiorysta podczas konsultacji przeprowadza dokładny wywiad z opiekunem psa, zbiera potrzebne informacje, może także poprosić o przedstawienie danych sytuacji za pomocą nagrań. Podczas konsultacji pracuje z opiekunami psów nad różnorakimi problemami i z powodzeniem prowadzi terapie behawioralne od lęku separacyjnego, przez traumy po zachowania agresywne.

Dzięki nagraniom przygotowanym przez opiekunów psów, może ocenić zachowania psa, poznać jego emocje, znaleźć przyczynę problemu, a także zaproponować odpowiednią terapię behawioralną. Postępy pracy opiekunów także z powodzeniem można śledzić dzięki materiałom filmowym.

Jedną z zalet konsultacji behawioralnej online jest to, że nie musimy wychodzić z domu, aby porozmawiać z behawiorystą. W obecnych czasach jest to dużym ułatwieniem dla wielu opiekunów psów. Oczywiście sama rozmowa problemu nie rozwiąże. Opiekun psa po konsultacji oraz otrzymanych zaleceniach powinien rozpocząć pracę ze swoim psem, pozostając w kontakcie ze specjalistą.

 

Możliwości na miarę XXI wieku

Dzięki dzisiejszej technologii, odległość nie jest przeszkodą do współpracy między właścicielami psów, a behawiorystami.

Filmy wideo pozwalają specjaliście zobaczyć to, co zobaczyłby podczas tradycyjnej konsultacji "na żywo". Ponadto nagrania umożliwiają wielokrotne odtwarzanie danego momentu, co pozwala na wskazanie najważniejszych elementów danej sytuacji opiekunowi psa. Jeśli nie mamy możliwości konsultacji na żywo z odpowiednim specjalistą psiego behawioru, nic straconego.

Komentarze

Nie znaleziono żadnych opinii

Nowa wiadomość